Що таке обов’язковий технічний контроль (ОТК)?

Обов’язковий технічний контроль (ОТК) – це комплексна перевірка відповідності технічного стану транспортних засобів вимогам безпеки та встановлених норм. Перевірка проводиться спеціально акредитованими лабораторіями з відповідним обладнанням і фахівцями.

Чому в Україні планують запровадити ОТК для всіх автомобілів?

У зв’язку з підписаною у 2014 році Угодою про асоціацію з ЄС, в Україні найближчим часом має бути реалізована вимога про обов’язковий технічний контроль (огляд) для всіх категорій транспортних засобів, що рухаються по дорозі. Очікується, що не пізніше 2022 року техогляд будуть проходити не тільки власники комерційного транспорту, а й власники автомобілів, що використовуються в особистих цілях

Які недоліки приватного транспорту можуть виявити під час проходження ОТК?

Як свідчить практика, не кожний транспортний засіб, що експлуатується, визнається справним та безпечним під час проходження ОТК у випробувальній лабораторії. Основні недоліки, що виявляються, і на які необхідно звернути увагу автовласників перед поїздкою на техогляд, — це: • несправні або пошкоджені прилади освітлення, невідповідність регулювання світла фар; • відсутність передбачених конструкцією склоочисників, дзеркал заднього виду; • обмеження оглядовості з місця водія шляхом нанесення надмірного тонування скла автомобіля, тріщин лобового скла, наявності інших предметів, розміщених в зоні огляду водія; • нерідко гальмівні стенди лабораторій фіксують несправності гальмівної системи, що вкрай небезпечно. У разі виявлення під час проходження ОТК недоліків, вони мають бути усунені, та автомобіль має бути оглянутий повторно.

Які транспортні засоби підлягають обов’язковому технічному контролю та що передбачає ОТК?

Обов’язковому технічному контролю підлягають транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України. Порядок проведення ОТК та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України. ОТК передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: системи гальмового і рульового керування; зовнішніх світлових приладів; пневматичних шин та коліс; світлопропускання скла; газобалонного обладнання (за наявності); інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Яка періодичність проходження обов’язкового технічного контролю на сьогодні?

Кожні два роки для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років; Щороку для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації; Двічі на рік для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації.

Хто здійснює обов’язковий технічний контроль?

Обов’язковий технічний контроль транспортних засобів здійснюють суб’єкти проведення обов’язкового технічного контролю (юридичні особи — підприємці), інформація про яких внесена до реєстру суб’єктів проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів та які мають на правах власності або користування обладнання, що дає змогу перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Де оприлюднено перелік суб’єктів проведення обов’язкового технічного контролю?

Посилання на актуальний перелік суб’єктів проведення обов’язкового технічного контролю міститься на сайті Головного сервісного центру МВС.

Чи потрібно проходити сертифікацію ГБО?

Згідно Постанови КМУ від 21.07.2010 №607, після встановлення ГБО необхідно внести зміни в свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Для цього, слід подати в сервісний центр МВС пакет документації, в тому числі документ, що підтверджує оцінку відповідності нормам законодавства (сертифікат відповідності або акт технічної експертизи). На сьогодні сертифікати на встановлене ГБО видають органи оцінки відповідності, акредитовані Національним агентством акредитації України (уповноважений орган, який підтверджує компетентність калібрувальних і випробувальних лабораторій, органів сертифікації та персоналу) за міжнародним стандартом ISO / IEC 17065:2012, на підставі протоколу випробувань лабораторії. Ці стандарти підтверджують, що орган має необхідну матеріально-технічну базу та атестованих фахівців.
Copyright @ 2020 АБЕТ. При використанні матеріалів – посилання на сайт обов’язкове
>