Асоціація «Безпеки Експлуатації Транспорту»: Необхідно підвищити якість виконання ОТК

Захід відбувся під головуванням голови комітету Юрій Кісєль за участі народних депутатів України, представників органів державної влади, асоціацій, громадських організацій та суб’єктів проведення обов’язкового технічного контролю.

Під час обговорення проблемних питань, Асоціація «Безпеки Експлуатації Транспорту» підтримала запровадження законодавчого врегулювання та реформування системи обов’язкового технічного контролю в Україні відповідно до зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Президент АБЕТ Дмитро Гончарук наголосив на нагальній необхідності підвищення якості виконання ОТК автотранспорту заради підвищення безпеки на дорозі, зокрема:

  • Запровадити зразок та єдині вимоги заповнення протоколу випробувань, для використання усіма суб’єктами проведення обов’язкового технічного контролю.
  • Врегулювати на законодавчому рівні здійснення придорожнього контролю транспортних засобів під час експлуатації.
  • Запровадити електронний протокол ОТК (щодо придатності транспортного засобу до експлуатації) з можливістю роздруківки.
  • Забезпечити прозору систему моніторингу результатів перевірки транспортних засобів на придатність до експлуатації.
  • Розробити, запровадити та забезпечити виконання програми професійної освіти експертів щодо випробувань на придатність ТЗ до експлуатації.

За результатами Круглого столу рекомендовано Міністерству інфраструктури при опрацюванні проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» (який розміщено на сайті МІУ 25 лютого 2020 року) створити робочу групу за участі народних депутатів України та фахових громадських організацій, спілок, асоціацій та європейських експертів для удосконалення системи експлуатації транспортних засобів відповідно до вимог Угоди про Асоціацію.

Також рекомендувано провести робочу нараду з врегулювання питання обов’язкового технічного контролю транспортних засобів до якої долучити всі зацікавлені сторони.

http://komtrans.rada.gov.ua/fsview/73056.html

Інші новини

Залишити коментарYour email address will not be published.