АБЕТ прийняла участь у засіданні робочої групи з розгляду законопроекту стосовно техогляду

14 травня о 12:00  АБЕТ прийняла участь у засіданні робочої групи стосовно проєкту Закону України, який повинен ввести обов‘язковий техогляд авто.

Президент АБЕТ Дмитро Гончарук відзначив, що Асоціація підтримує законопроект в цілому й по суті, пропозиції свої надала на сайт МІУ та офіційним листом, та окремо наголошує щодо наступного:

  1. у перехідних положеннях зазначені 365 днів на набуття законом сили, – у цей період важливо та необхідно створити, оновити та ввести в дію нові підзаконні нормативні акти, що регулюють послуги у сфері.
  2. на створення програми, навчання та підтвердження кваліфікації експертів потрібен час, – тому у перехідних положеннях закону важливо передбачити тимчасове визнання спеціалістів випробувальних лабораторій ОТК – екпертами, на визначений час, достатній для підтвердження їх відповідної кваліфікаціїв.
  3. придорожній контроль – потрібен, так як є загальноєвпропейською практикою, адже вкрай важливо чітко визначити процедуру та виконавців такої послуги (хто повинен та/або має право виконувати), а також джерела фінансування таких заходів.
  4. стосовно створення саморегулівної організації (СРО) у сфері безпеки експлуатації транспорту. СРО може зробити ринок більш цивілізованим та незалежним від державного апарату, а доступ нових операторів на ринок більш легким. Адже для запровадження такої моделі потрібна висока ступінь самоорганізованості операторів ринку. Для роботи в якості спільнодумців у складі СРО, кожен оператор послуг повинен бути готовим до спільного створення та жорсткого дотримання загальних правил та норм в межах законодавства. Тому є доцільним подальше опрацювання цієї частини проекту, із залученням експертів даної сфери та суб’єктів ринку для підготовки відповідної нормативної бази з прозорим та зрозумілим розподілом повноважень.

Дмитро Гончарук висловив прохання до МІУ врахувати пропозиції АБЕТ до законопроекту, та зазначив про необхідність подальших спільних з ринком консультацій щодо підготовки та процесу імплементації як самого закону, так і необхідної супутньої до нього підзаконної нормативної бази.

Інші новини