АБЕТ: Одночасно із придорожнім контролем доцільно здійснювати ваговий контроль

Асоціація «Безпеки Експлуатації Транспорту» підтримує запропоноване у законопроєкті Міністерством Інфраструктури України запровадження придорожньої перевірки транспортних засобів, забезпечення проведення якої вимагає Директива європейського парламенту і ради 2014/47/ЄС.

Такі перевірки спрямовані, в першу чергу, на виявлення невідповідностей технічного стану, які несуть загрозу безпеці дорожнього руху.

В країнах Євросоюзу зазначені перевірки автотранспорту проводяться у спеціально облаштованих для цього місцях поряд з автошляхами, з використанням технічних засобів та діагностичного обладнання. Як правило транспортні засоби для перевірки з потоку залучаються вибірково, а вимога про її проведення є обов’язковою.

Аналогічний механізм пропонується запровадити і в Україні. Відмова від проходження придорожнього контролю буде загрожувати анулюванням протоколу придатності, що фактично буде означати заборону подальшої експлуатації авто.

Тож, під час придорожньої перевірки КТЗ уповноважений інспектор:

✅перевіряє факт проходження транспортним засобом періодичної перевірки КТЗ на придатність до експлуатації;

✅проводить візуальну оцінку стану транспортного засобу;

✅здійснює технічні дослідження, використовуючи засоби технічного діагностування (перевірка гальмівної системи, світла фар, вихлопу, тощо);

✅перевіряє чи були усунені невідповідності виявлені під час попередніх перевірок транспортного засобу на придатність до експлуатації;

✅перевіряє розміщення і закріплення вантажу відповідно до правил.

За результатами придорожньої перевірки інспектор має оформити протокол, який буде реєструватися у Єдиному державному реєстрі.

Регламентується, що придорожньому контролю щорічно мають підпадати не менше 5% транспортних засобів від загальної кількості зареєстрованих в Україні, при чому кожне авто цю процедуру може проходити не частіше, ніж раз у три місяці.

Одночасно із придорожнім контролем доцільно також здійснювати ваговий контроль та контролювати інші умови щодо дотримання вимог безпеки під час надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів.

Інші новини

Залишити коментарYour email address will not be published.